مربای بهار نارنج بهانه

طرز تهیه مربای بهار نارنج تازه:

با توجه به اینکه بهار نارنج دارای طعم و مزه تلخی است، برای تهیه مربا بهارنارنج، ابتدا باید با جوشاندن پی در‌ پی، تلخی آن را از بین ببرید. پس ابتدا شکوفه های بهار نارنج را در مقداری آب ریخته و بگذارید نیم ساعت بجوشند، سپس آنها را داخل سبدی آبکش کنید و روی آن آب سرد بریزید این کار را دو تا سه بار تکرار کنید و بعد آنها را به ‌مدت 24 ساعت در آب سرد خیس کنید.

در این فاصله نیز آب آنها را یکی دو بار عوض کنید. به این ترتیب، تلخی بهار نارنج کاملاً گرفته می ‌شود. اگر باز هم تلخ بود جوشاندن آن را تکرار کنید و سپس شکر را همراه 3 پیمانه آب در قابلمه ای بریزید و روی شعله اجاق گاز قرار دهید تا در اثر جوشیدن، شکر در آب حل شود. سپس بهار نارنج را به محلول آب و شکر اضافه کنید و روی شعله اجاق گاز قرار دهید تا مربا قوام آید.

نکاتی برای تهیه مربا بهارنارنج :
مربای بهار نارنج از جمله مرباهای فصلی خوش عطر و طعمی است که خوردن آن نه ‌تنها  همراه با کره یا خامه بسیار می‌ چسبد، بلکه آن را می ‌توانید با چای به‌ عنوان عصرانه نیز میل کنید و از طعم خوشمزه آن لذت ببرید.

اگر بتوانید بهار نارنج را در فصل بهار که تازه است پیدا کنید مربای شما بسیار مطبوع تر خواهد بود و عطر بهتری خواهد داشت.

مربا را به اندازه کافی بجوشانید زیرا اگر به اندازه نجوشد و آب داشته باشد خیلی زود کپک می زند و اگر بیش از اندازه آن را بجوشانید که مربای شما غلیظ تر از حد معمول شود مربا شکرک خواهد زد.

خواص بهار نارنج

از بهار نارنج عرق تهیه می کنند که طبیعت گرم داشته و مقوی جسم و روح است. از اشکال دارویی گل بهار نارنج روغن، دم کرده، عرق و اسانس می باشد. عرق بهار نارنج بسیار معروف است و شربتش بسیار خوشمزه می باشد. بهتر است بدانید.

• سردردهای میگرنی را تسکین می دهد.

• بهار نارنج در تقویت معده بسیار مؤثر است.

• تپش نامنظم قلب، تشویش و اضطراب را برطرف می کند.

• برای کنترل تشنج ها و حمله قلبی هم بهار نارنج توصیه می شود و مفید است.

• اگر مشکل کم خوابی یا بی خوابی دارید، حتماً پیش از خواب، مقداری عرق بهار نارنج یا چای آن را میل کنید.

• بهارنارنج همچنین دارای خواص اشتها آوری و ضد سرفه می باشد.

• برای نرم کردن پوست های خشک و جلوگیری از شکنندگی مویرگ ها استفاده می گردد.

• درمان دردهای گاه به گاه شکمی، نفخ، اسپاسم، سوء هاضمه، فشارهای عصبی و ناراحتی های مربوط به هیجان و عاطفه نیز از موارد مصرف اسانس بهار نارنج هستند.

• دم کرده گل درخت بهارنارنج برای برطرف کردن قولنج های عصبی مفید می باشد.

• از مخلوط آب کرفس و عرق بهار نارنج برای دفع سنگهای کلیه و مثانه و خرد کردن آنها نیز استفاده می گردد.

 بهتر است از بهار نارنج تازه در تهیه آب مقطر بهار نارنج استفاده شود.

• بهار نارنج خشک شده به صورت دم کرده و به عنوان ضد تشنج در بیماری های عصبی مانند هیستری ضعف اعصاب و هم چنین رفع سکسه به کار می رود.

• آب مقطر بهار نارنج به وسیله بخار آب تهیه می شود. برای این کار از یک کیلو بهار نارنج و یک لیتر آب یک کیلو آب مقطر تهیه کنند. آب مقطر بهار نارنج مایعی زلال دارای بوی بسیار قوی و معطر است. رنگ آن گاهی به علت فساد و رشد باکتری ها تغییر می کند

رب گوجه فرنگی - رب - رب گوجه - گوجه فرنگی - صنایع غذایی بهانه - رب گوجه شیشه ای - رب گوجه حلب - رب خوشرنگ - رب گوجه خوش طمع - رب گوجه درجه یک - رب گوجه فرنگی خوش رنگ - رب گوجه فرنگی مرغوب - تنها یک بهانه کافیست - رب ممتاز - رب گوجه ممتاز - روش تهیه رب - روش تهیه رب گوجه فرنگی - روش تهیه رب گوجه فرنگی خانگی - روش تهیه رب خانگی - طرز تهیه رب - طرز تهیه رب گوجه فرنگی - فوت و فن تهیه رب  مربای گل سرخ بهانه - گل سرخ - مربای گل محمدی - صنایع غذایی بهانه - مربای گل محمدی - مربای گل سرخ - طرز تهیه مربا - طرز تهیه مربای گل سرخ - طرز تهیه مربای گل محمدی - گروه غذایی بهانه - انواع مربا - مربای هویج - مربای به -مربای آلبالو - مربای شاتوت - مربای زرد آلو - مربای بالنگ - مربای تمشک - مربای توت فرنگی - مربای پرتقال - مربای انجیر - بهانه - مربای گل سرخ خوش عطر - مربای گل محمدی بهانه - گل سرخ - مربا گل محمدی - مربا گل سرخ