برای هر کیلو بال کبابی 95هزارو 800تومان باید هزینه کرد

در حال حاضر، بازار مرغ به آرامش رسیده و قیمت‌ها پایین آمده است. به طوری که در میادین میوه و تره‌بار شهرداری، قیمت هر کیلو مرغ کامل تازه ۷۵ هزار و ۹۰۰ تومان است. همچنین، هر کیلو ران مرغ بدون پوست ۱۰۹ هزار و ۲۰۰ تومان، مغز ران بدون پوست و بدون استخوان ۱۱۸ هزار و ۸۰۰ تومان، ساق مرغ بدون پوست و سر ساق ۱۲۵ هزار و ۵۰۰ تومان، سینه با استخوان بدون پوست ۱۲۵ هزار و ۸۰۰ تومان و فیله مرغ ۱۷۸ هزار و ۸۰۰ تومان است.

قیمت مرغ در قصابی‌های مرکز تهران هم با کاهش قابل توجهی همراه بوده است. هر کیلو مرغ گرم در این مغازه‌ها ۷۸ هزار تومان است. هر کیلو ران مرغ پاک نشده ۷۵ هزار تومان، سینه مرغ ۱۷۰ هزار تومان و فیله مرغ هم ۱۹۰ هزار تومان است.

بالاترین قیمت‌ مرغ و متعلقات آن در سوپرهای گوشت آنلاین است. به طوری که در این فروشگاه‌ها هر کیلو مرغ تازه ۹۰ هزار تومان، سینه مرغ بی‌استخوان ۲۱۰ هزار تومان و فیله مرغ به قیمت ۲۲۰ هزار تومان به فروش می‌رود.

چند روز پیش، مهدی یوسف‌خانی، رئیس اتحادیه پرنده و ماهی در گفت‌و گو با همشهری آنلاین در مورد علت گرانی قیمت متعلقات مرغ گفت: قیمت مشتقات مرغ مانند سینه مرغ چون پاک‌شده و بدون استخوان است، تقریبا دوبرابر قیمت مرغ حساب می‌شود و بالاتر از آن گرانفروشی محسوب می‌شود.

این در حالی است که قیمت جوجه کباب و متعلقات مخصوص کباب کردن مرغ گران‌تر از دیگر متعلقات مرغ است. در میادین میوه و تره‌بار و قصابی‌های مرکز تهران، قیمت هر کیلو بال مرغ ساده ۹۰ تا ۹۵ هزار و ۸۰۰ تومان است. هر کیلو جوجه کباب با استخوان ساده ۱۲۵ هزار و ۲۰۰ تومان و جوجه کباب بی استخوان هم ۱۵۴ هزار و ۴۰۰ تومان است.

در این میان، قیمت‌ انواع جوجه کباب طعم‌دار و ویژه بالاتر است به طوری که هر کیلو جوجه زعفرانی تا ۲۳۳ هزار تومان هم است.

در جدول زیر، ما بالاترین قیمت جوجه‌کباب‌های بسته‌بندی و مخصوص موجود در در سوپرهای گوشت آنلاین را آوردیم./همشهری انلاین

نوع محصول قیمت هر کیلو به تومان
بال مرغ ساده ۱۵۹.۰۰۰
بال زعفرانی ۱۶۹.۰۰۰
جوجه با استخوان زعفرانی ۱۸۹.۰۰۰
جوجه ترش ۲۲۹.۰۰۰
جوجه اسپشیال ۲۲۹.۰۰۰
جوجه زعفرانی ۲۳۳.۰۰۰
کوبیده مرغ ۲۴۵.۰۰۰

برای هر کیلو بال کبابی 95هزارو 800تومان باید هزینه کرد
برای هر کیلو بال کبابی 95هزارو 800تومان باید هزینه کردمنبع

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها