آئین کلنگ‌زنی و شروع عملیات اجرایی پروژه ۲ هزار رأسی کشت و صنعت و دامپروری پگاه گرمی برگزار شد

صنایع غذایی: آئین کلنگ‌زنی و شروع عملیات اجرایی پروژه ۲ هزار رأسی کشت و صنعت و دامپروری پگاه گرمی برگزار شد.

سیدرضا علیخانی، سرپرست شرکت سرمایه‌گذاری آتیه صبا در این مراسم با اشاره به رفع موانع با هدف مولدسازی، گفت: هدف ما در هلدینگ آتیه صبا تسریع اجرایی شدن پروژه های اشتغال زایی در جهت تحقق اهداف هلدینگ و صندوق بازنشستگی کشوری و همچنین بهره برداری از ظرفیت های بالقوه از آنها در جهت تامین منافع بازنشستگان است.
مدیرعامل شرکت صنایع شیر ایران نیز در این مراسم گفت: پروژه کشت و صنعت و دامپروری پگاه گرمی با میزان سرمایه گذاری اولیه و به قیمت روز حدود ۴۰۰ میلیارد تومان و با لحاظ اثرات تورم سنواتی در دوره دو ساله ساخت و تکمیل، این میزان به حدود ۶۶۰ میلیارد تومان، افزایش خواهد یافت.
دکتر عبدالامیر باروتکوب اثرات تولیدی و اشتغالزایی طرح بعد از تکمیل ظرفیت را دارای تعداد ۲ هزار ۸۶۰ رأس کل جمعیت گله و تولید سالانه شیر خام ۱۴ هزار ۹۶۸ تن، تلیسه آبستن مازاد برنیاز تعداد ۲۸۵ رأس، گوساله نر پرواری تعداد ۵۲۰ رأس و ماده گاو حذفی تعداد ۲۳۰ رأس معادل ۲۲۰ تن گوشت ( لاشه ) خواهد بود و در بحث اشتغالزایی برای جوانان و اهالی منطقه گرمی نیز حداقل ۲۴۰ نفر شامل تعداد ۶۰ نفر به صورت مستقیم و تعداد ۱۸۰ نفر غیر مستقیم پیش‌بینی شده است.
در ادامه ولی اسماعیلی نماینده مردم گرمی، انگوت و دشت مغان در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن ابراز خرسندی از آئین کلنگ زنی پروژه کشت و صنعت و دامپروری پگاه گرمی، گفت: ۲۶ هکتار از اراضی ملی شهرستان گرمی در سال‌های گذشته برای صنایع لبنی منظور و زیرساخت‌های لازم جهت احداث شهرک دامپروری فراهم شده و بر احیا و استفاده از این ظرفیت‌ها تاکید کرد.
در حال حاضر میزان دریافت فعلی شیر خام برند معظم « پگاه » روزانه معادل ۲۵ درصد شیر صنعتی کشور بوده و حدود ۱۰ درصد شیر خام مورد نیاز از ۵ واحد کشت و صنعت در اختیار، تأمین می شود که با توسعه واحدهای مذکور سهم یاد شده به ۳۰ درصد افزایش خواهد یافت.
شایان ذکر است قاسمیان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اردبیل، مولایی فرماندار گرمی، حسن زنوزی معاون هماهنگی و امور شرکتهای صنایع شیر ایران، سعید عبدالهی نژاد مدیرعامل شرکت پخش سراسری بازارگستر پگاه، سید جلال هاتف مدیرعامل شرکت شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان شرقی و جمعی از مدیران دفتر مرکزی صنایع شیر ایران و مدیران شهرستانی و استانی اردبیل، در این مراسم حضور داشتند. / روابط عمومی شرکت صنایع شیر ایران (پگاه)

آئین کلنگ‌زنی و شروع عملیات اجرایی پروژه ۲ هزار رأسی کشت و صنعت و دامپروری پگاه گرمی برگزار شد
آئین کلنگ‌زنی و شروع عملیات اجرایی پروژه ۲ هزار رأسی کشت و صنعت و دامپروری پگاه گرمی برگزار شدمنبع

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها