تشریح آخرین وضعیت تأمین کالاهای اساسی

خوشبختانه امروز با توجه به موجودی انبارها مشکلی درخصوص گندم، جو دامی، ذرت و روغن خام مشاهده نمی‌شود و در زمینه کنجاله هم به‌رغم مشکلات اواخر تابستان و افزایش قیمت، مشکل خاصی وجود ندارد.

به گزارش روابط عمومی انجمن غلات ایران، دکتر کاوه زرگران، رئیس هیأت مدیره انجمن غلات ایران ضمن بیان این مطلب تصریح کرد: در طول سه ماهه اخیر عملکرد وزارت جهادکشاورزی درخصوص تأمین کالاهای اساسی مناسب بوده، اگرچه انتقاداتی نسبت به سیاستگذاری‌های کلان وجود دارد.
وی افزایش قیمت کنجاله را موجب تضعیف صنعت روغن کشی برشمرد و خاطرنشان ساخت: آفت بازار کنجاله این است که شرایط فعلی به نابودی صنعت روغن‌کشی خواهد انجامید.
زرگران با اشاره به موجودی جو دامی در ذخایر شرکت پشتیبانی امور دام تأکید کرد: امروز از نظر کمیت مشکلی وجود ندارد‌، اما از آنجایی‌که دولت در حال مدیریت نامحسوس در راستای به فروش رفتن ذخایر دو سال قبل پشتیبانی امور دام است و اجازه واردات به بخش خصوصی نمی‌دهد، قطعاً موجودی انبارها کیفیت مطلوبی ندارد.
رئیس هیأت مدیره انجمن غلات ایران افزود: در حوزه روغن خام شرایط بحرانی وجود ندارد، اما با توجه به سیاست دولت مبنی بر ممنوعیت واردات روغن آفتابگردان، زیرساخت‌های 3 تا 4 سال گذشته که در مسیر دریای خزر میان ایران و روسیه ایجاد شده بود، تضعیف شد و کشتی‌های زیادی که از سایر کشورها جذب شده و در دریای خزر مستقر شده بودند، پس از وضع این قانون، دریای خزر را ترک کردند، به‌طوری که امروز از نظر حمل و نقل در حوزه روغن آفتابگردان توانمندی گذشته وجود ندارد.
وی متذکر شد: به‌طور کلی تا پایان ماه مبارک رمضان کشور مشکلی درخصوص تأمین کالاهای اساسی نخواهد داشت.

 

تشریح آخرین وضعیت تأمین کالاهای اساسی
تشریح آخرین وضعیت تأمین کالاهای اساسیمنبع

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها