حمل روغن خوراکی با تانکرهای سوخت در چین رسوایی به بار آورد

صنایع غذایی: افشای استفاده از تانکرهای سوخت آلوده برای حمل روغن‌های خوراکی توسط یک شرکت دولتی در چین، رسوایی به بار آورد.

بر اساس این گزارش، چین در پی افشای رسوایی استفاده از تانکرهای سوخت آلوده برای حمل روغن‌های خوراکی توسط یک شرکت دولتی، تحقیقاتی را در این خصوص آغاز کرده تا به مصرف‌کنندگان درباره ایمنی غذا اطمینان دهد.

در بحبوحه نگرانی از آلودگی احتمالی مواد غذایی، رسانه‌های دولتی روز سه‌شنبه گزارش کردند که کمیسیون ایمنی مواد غذایی چین، درباره ادعای استفاده از تانکرهای حمل سوخت برای انتقال روغن خوراکی، تحقیق خواهد کرد.

روزنامه محلی «پکن نیوز» هفته گذشته گزارش کرد تانکرهای حمل سوخت شرکت دولتی «سینو گرین» بدون این که به درستی پاک شده باشند، محصولات غذایی مانند روغن پخت و پز، روغن سویا و شربت را حمل کرده اند.

شبکه تلویزیونی دولتی «سی‌سی‌تی‌وی» گزارش کرد شرکت‌های غیرقانونی و افراد مسئول، بر اساس قانون، به شدت مجازات خواهند شد و هیچ اغماضی صورت نخواهد گرفت.

محصولات غذایی چین پس از یک سلسله رسوایی‌ها به خصوص رسوایی شیر مرگبار در سال ۲۰۰۸ که طی آن،معلوم شد شیر خشک نوزادان، به ماده شیمیایی صنعتی ملامین آلوده بوده است، زیر ذره بین داخلی و جهانی رفته است./ ایسنا

پکن تلاش کرده است کنترل‌های ایمنی مواد غذایی را مضاعف کند و به واردکنندگان اطمینان دهد که محصولاتش، سالم هستند. همزمان، مصرف کنندگان چینی به برندهای خارجی روی آورده اند که به نظر می‌رسد شهرت و اعتبار بیشتری دارند.

پکن نیوز هفته گذشته گزارش کرد مسئله روغن خوراکی در صنعت حمل و نقل، یک راز آشکار است و شبکه سی‌سی‌تی‌وی حتی پس از انتشار بیانیه سینوگرین که گفته بود دستور تحقیقات در این باره را صادر کرده است، این مسئله را «عملا مسموم کننده» خواند./ ایسنا

حمل روغن خوراکی با تانکرهای سوخت در چین رسوایی به بار آورد
حمل روغن خوراکی با تانکرهای سوخت در چین رسوایی به بار آوردمنبع

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها