خوراک مرغ مکزیکی یکی از انواع غذاهای خوشمزه و ساده می باشد که با مواد و رسپی های متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه خوراک مرغ مکزیکی در ادامه با بهانه همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
سینه مرغ ۴۰۰ گرم
پیاز ۲ عدد
ذرت ۴ قاشق غذاخوری
نخود فرنگی ۴ قاشق غذاخوری
قارچ ۸ عدد
فلفل دلمه ای ½ فلفل دلمه ای کوچک
سیب زمینی ۲ عدد
سس مایونز ۲ قاشق غذاخوری
ماست چکیده ۲ قاشق غذاخوری
آب لیمو ترش تازه ۱ قاشق غذاخوری
نمک، فلفل سیاه و زردچوبه به مقدار کافی
پاپریکا، ادویه کاری و پودر تخم گشنیز به مقدار کافی

طرز تهیه خوراک مرغ مکزیکی

مرحله اول

برای تهیه خوراک مرغ مکزیکی خوشمزه در ابتدای کار ۱ عدد پیاز را نصف کرده و به همراه سینه مرغ و مقداری نمک، فلفل سیاه و زردچوبه درون یک قابلمه مناسب می ریزیم، سپس به اندازه ای که روی سینه مرغ را بگیرد به آن آب می افزاییم.

مرحله دوم

حالا قابلمه را روی حرارت گذاشته و اجازه می دهیم سینه مرغ به مدت ۱ ساعت درون آب جوش بجوشد تا کاملا پخته شود. در ادامه ذرت و نخود فرنگی را به همراه مقداری نمک و آب درون یک قابلمه مناسب ریخته و روی حرارت می گذاریم.

مرحله سوم

حالا اجازه می دهم نخود فرنگی و ذرت به مدت ۲۵ تا ۳۰ دقیقه درون آب جوش بمانند تا کاملا پخته شوند. در ادامه پیاز باقی مانده را به صورت نگینی ریز خرد می کنیم، سپس به همراه مقداری روغن درون یک تابه مناسب می ریزیم.

مرحله چهارم

در ادامه پیاز را به خوبی تفت می دهیم تا سرخ و طلایی شود، سپس قارچ و فلفل دلمه ای را شسته و آنها را به صورت ورقه ای و نگینی خرد می کنیم. حالا فلفل دلمه ای را به تابه حاوی پیاز سرخ شده اضافه کرده و به تفت دادن ادامه می دهیم.

مرحله پنجم

زمانی که فلفل دلمه ای به خوبی سرخ شد، قارچ را اضافه کرده و بلافاصله حرارت را زیاد می کنیم تا قارچ آب نیندازد. در ادامه ذرت و نخود فرنگی پخته شده را درون آبکش ریخته و اجازه می دهیم آب اضافی شان کاملا خارج شود.

مرحله ششم

زمانی که قارچ سرخ شد، مقداری نمک، فلفل سیاه، زردچوبه، پاپریکا، ادویه کاری و پودر تخم گشنیز به تابه اضافه کرده و تفت می دهیم تا بوی خامی ادویه ها گرفته شود. پس از گذشت ۲ دقیقه تفت دادن، تابه را از روی حرارت بر می داریم.

مرحله هفتم

زمانی که سینه مرغ کاملا آبپز شد، آنرا از قابلمه خارج کرده و به کمک چنگال ریش ریش می کنیم، سپس به همراه ذرت و نخود فرنگی پخته شده به تابه می افزاییم و به خوبی مخلوط می کنیم تا مواد ترکیب و یکدست شوند.

مرحله هشتم

حالا مجددا تابه را روی حرارت ملایم گذاشته و مواد را به مدت ۲ تا ۳ دقیقه به خوبی تفت می دهیم تا مزه ها با هم ترکیب شوند. در ادامه سس مایونز را به همراه ماست چکیده و آب لیمو ترش تازه درون یک کاسه مناسب می ریزیم.

مرحله نهم

حالا مواد درون کاسه را با چنگال به خوبی مخلوط می کنیم تا بافت سس یکدست شود، سپس تابه را از روی حرارت برداشته و مخلوط سس را به آن می افزاییم. در ادامه خوراک مرغ را به خوبی مخلوط می کنیم تا سس به خورد مواد برود.

مرحله دهم

در این مرحله پوست سیب زمینی ها را جدا کرده و به صورت خلالی خرد می کنیم، سپس با آب سرد می شوییم تا نشاسته آنها شسته شود. حالا یک تابه مناسب روی حرارت متوسط گذاشته و مقداری روغن مایع به آن می افزاییم.

مرحله یازدهم

حالا اجازه می دهیم روغن به خوبی گرم شود، سپس سیب زمینی‌ها را به تابه اضافه کرده و سرخ می کنیم تا طلایی شوند. در نهایت خوراک مرغ را درون ظرف مورد نظرمان ریخته و به همراه سیب زمینی سرخ شده، گوجه و کاهو سرو می کنیم. نوش جان.