امنیت غذایی در اتصال با فناوری‌های زیستی به توسعه صادرات منجر می‌شود

صنایع غذایی: دبیر ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان سلامت معاونت علمی ریاست جمهوری با بیان این که امنیت غذایی در اتصال با فناوری‌های زیستی به توسعه صادرات منجر می‌شود، یادآور شد: ایجاد بازار صادراتی برای فناوران حوزه تامین امنیت غذایی نیازمند تامین زیرساخت‌ها و پیش‌زمینه‌های لازم است.

مصطفی قانعی، دبیر ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان سلامت معاونت علمی ریاست جمهوری با بیان این که ورود زیست‌فناوران به حوزه ایمنی غذایی نقش اثرگذاری در توسعه اقتصاد، تولید و اشتغال دارد، اظهار کرد: اگر ترکیب اقتصاد، تولید و اشتغال را هدف گرفته‌ایم، یکی از بهترین فرصت‌ها ورود به حوزه تامین امنیت غذایی و استفاده از فناوری‌های زیستی در این حوزه است.
دبیر ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان سلامت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، افزود: اگر به شکل درست و منطقی به این حوزه وارد شویم، بیشترین تاثیر بر روی صادرات و واردات محصولات کشاورزی را تجربه خواهیم کرد. البته ایجاد بازار صادراتی برای فناوران این حوزه نیازمند تامین زیرساخت‌ها و پیش‌زمینه‌های لازم است.
به نقل از معاونت علمی ریاست‌جمهوری، در شرایط دشواری که در بازارهای جهانی در اثر کاهش عرضه و افزایش قیمت محصولات استراتژیک کشاورزی پیش آمده است؛ همه کشورها با سیاست‌گذاری‌های مدیریتی به دنبال بومی‌سازی محصولات و تامین نیازهای خود در حوزه تامین امنیت غذایی هستند. امنیتی که با به‌کارگیری راهکارهای علمی و فناورانه محقق می‌شود و در کنار آن با ایجاد بازارهای رقابتی می‌توان به تامین نیازهای بومی و صادرات محصولات باکیفیت تولید شده نیز دست یافت. / ایسنا

امنیت غذایی در اتصال با فناوری‌های زیستی به توسعه صادرات منجر می‌شود
امنیت غذایی در اتصال با فناوری‌های زیستی به توسعه صادرات منجر می‌شود

منبع

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها