تولید فرآورده‌های گوشتی بالای 60 درصد گوشت نصف شده است

صنایع غذایی: میزان تولید سالیانه فرآورده‌های گوشتی در کشور طی 5 سال گذشته بین 500 هزار تا 600 هزار تن در نوسان بوده است، اما سال گذشته از حجم تولید محصولات با بیش از 60 درصد گوشت کاسته شده است.

به گزارش روابط عمومی انجمن مهندس جمال حسین‌زاده، دبیر انجمن صنایع فرآورده‌های گوشتی ضمن اعلام این خبر افزود: در سال 1401 نیز برآورد انجمن 550 هزار تن تولید بوده است. با این تفاوت که در سال‌های قبل 40 درصد از تولیدات محصولات فرآورده‌های گوشتی محصولات با بیش از 60 درصد گوشت بوده است. و در سال 1401 میزان تولید این نوع محصولات به زیر 20 درصد کاهش یافته و سهم تولیدات محصولات 40 درصد تا 60 درصد گوشت به 80 درصد افزایش یافته است.
وی با بیان این‌که افزایش قیمت مواد اولیه موجب افزایش قیمت تمام شده محصولات فرآورده‌های گوشتی شده است و با کاهش قدرت خرید مصرف‌کنندگان، شرکت‌های صنایع فرآورده‌های گوشتی با مشکل استفاده کامل از ظرفیت تولیدی خود مواجه شده‌اند که این مهم نیز در افزایش مضاعف قیمت تمام شده محصولات مؤثر است، خاطرنشان ساخت: همچنین با افزایش قیمت مواد اولیه‌، نیاز به سرمایه در گردش در شرکت‌ها بیشتر و تامین مالی نیز گران‌تر از قبل شده است.

تولید فرآورده‌های گوشتی بالای 60 درصد گوشت نصف شده است
تولید فرآورده‌های گوشتی بالای 60 درصد گوشت نصف شده استمنبع

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها