مراسم بزرگداشت دکتر نوردهر رکنی سه‌شنبه 6 تیر برگزار می‌شود

صنایع غذایی: مراسم بزرگداشت اولین سالگرد درگذشت استاد فرزانه دکتر نوردهر رکنی از مفاخر علمی دامپزشکی کشور و صنعت غذا سه‌شنبه 6 تیر برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی انجمن صنایع فرآورده‌های گوشتی کشور، این انجمن با صدور اطلاعیه‌ای از کلیه اساتید، فرهیختگان و اعضای انجمن دعوت کرده تا در مراسم بزرگداشت اولین سالگرد دکتر نوردهر رکنی که در ساعت 14 تا 15 سه‌شنبه 6 تیرماه در محل سالن شورای اساتید دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران برگزار می‌شود، حضور یابند.
گفتنی است وی دوره‌های ابتدایی و دبیرستان را در تهران گذرانده بود و پس از اخذ دیپلم متوسطه عازم کشور آلمان شده و در دانشکده دامپزشکی ‌هانوفر مشغول تحصیل در رشته دامپزشکی شده بود. پس از اخذ درجه دکترای دامپزشکی به مدت سه سال در یکی از مجتمع‌های کشتارهای بازار مشترک اروپا به عنوان سربازرس بهداشتی گوشت مشغول به کار شد.
دکتر رکنی در سال ۱۳۵۱ به ایران بازگشت و در گروه بهداشت و صنایع مواد غذایی دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران به عنوان مربی استخدام و مشغول به کار شد.
وی پس از دو سال به‌عنوان بورسیه دولت فرانسه عازم «لیون» شد و در دانشکده دامپزشکی، دوره تخصصی بهداشت و صنایع گوشت را با موفقیت به پایان رساند. به موازات آن در دانشکده علوم دانشگاه «کلود برنارد» شهر لیون به تحصیل در دوره فوق لیسانس اکولوژی میکروبی پرداخت و موفق به دریافت مدرک (DEA ) در آن رشته گردید و در سال ۱۳۵۶ به ایران مراجعت کرده و به خدمت خود در دانشکده به عنوان استادیار و سپس دانشیار و بالاخره استاد ادامه داد. در سال ۱۳۸۶ پس از ۳۵ سال خدمت به افتخار بازنشستگی نائل آمد.
دکتر نوردهر رکنی اکثر فعالیت‌هایش در ارتباط با مطالعه، نوشتن کتاب و مقالات، آموزش و پژوهش بوده است. کارهای تحقیقاتی که انجام داده اکثراً علمی-کاربردی بوده و نتایج آن‌ها مورد استفاده عملی برای کارخانه‌های فرآورده‌های گوشتی و به‌طور کلی صنعت گوشت بوده است.
از اولین سال‌های پس از انقلاب، با همکاری مستمر با موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی به تدوین استانداردهای مربوط به گوشت و فرآورده‌های گوشتی پرداخت و سعی کرد به این مسأله سر و سامانی داده شود و نتایج کارهای او و همکارانش در آن موسسه در راستای حمایت از مصرف‌کنندگان و همچنین تولیدکنندگان صادق و درستکار باشد.

 

مراسم بزرگداشت دکتر نوردهر رکنی سه‌شنبه 6 تیر برگزار می‌شود
مراسم بزرگداشت دکتر نوردهر رکنی سه‌شنبه 6 تیر برگزار می‌شودمنبع

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها