روسیه تنها کشور اروپایی که قیمت مواد غذایی در آن کاهشی شد

صنایع غذایی: خبرگزاری ریانووستی می‌گوید: آمارهای ۴۰ کشور اروپایی نشان می‌دهد که روسیه تنها کشور اروپایی بوده که طی ماه گذشته شاهد کاهش قیمت مواد غذایی بوده است.

به نقل از ریانووستی، آمارها نشان می‌دهد که روسیه تنها کشور اروپایی بوده که طی ماه گذشته کاهش قیمت مواد غذایی را به ثبت رسانده است.
بررسی اطلاعات سازمان‌های آمار ۴۰ کشور اروپایی در ماه می نشان می‌دهد که نخست روسیه تنها کشوری بوده که تورم سالانه قیمت مواد غذایی در آن منفی بوده و دوم آنکه قیمت مواد غذایی و نوشیدنی‌های غیرالکلی در این کشور نسبت به سال گذشته ۱.۱۲ درصد کاهش داشته است. درواقع این دومین ماه متوالی است که قیمت مواد غذایی در روسیه نسبت به مدت مشابه سال گذشته پایین می‌آید.
دیمیتری ووستریکوف، دبیر انجمن تولیدکنندگان و عرضه کنندگان مواد غذایی روسیه، می‌گوید: دلیل کاهش قیمت مواد غذایی در این کشور توسعه استفاده از ارزهای ملی به‌جای دلار در مبادلات تجاری از یک سو و از طرف دیگر بازتعریف مسیرهای لجستیکی بوده است. درواقع روسیه مجبور شده برای مقابله با تحریم‌های غرب این دو اقدام را در پیش گیرد.
ووستریکوف می‌گوید: افزایش برداشت غلات و دانه‌های روغنی به جلوگیری از افزایش قیمت مواد غذایی در این کشور کمک کرده است.
آمارها نشان می‌دهد طی ماه گذشته دیگر کشورهای اروپایی شاهد افزایش قیمت مواد غذایی بوده‌اند و در این مسیر لهستان بیشترین افزایش قیمت را به ثبت رسانده، به‌گونه‌ای که تورم قیمت مواد غذایی در این کشور ۳۴ درصد بوده و در صربستان، اسلواکی، استونی و اوکراین هم به‌طور متوسط قیمت خوراکی‌ها ۲۰ درصد افزایش داشته است. / مهر

روسیه تنها کشور اروپایی که قیمت مواد غذایی در آن کاهشی شد
روسیه تنها کشور اروپایی که قیمت مواد غذایی در آن کاهشی شدمنبع

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها