تولید نیازمند پشتیبانی است، نه «پول‌پاشی»

صنایع غذایی: «حمایت» متوقف‌کننده انگیزه است و به‌جای حمایت باید پشتیبانی از تولید جایگزین شود.

مرتضی سلطانی، خالق «هلدینگ زر» در گفت‌وگو با خبرنگار ما ضمن بیان این مطلب تصریح کرد: حمایت یعنی پول پاشی، تشخیص ندادن سره از ناسره، یعنی خلق امکاناتی فقط برای افرادی که دسترسی دارند و رویه‌ای نادرست است.
وی افزود: باید دسترسی را از حوزه تولید جدا و علم، دانش، فناوری و کار تیمی جایگزین شود، آنوقت هر مجموعه‌ای این 4 عامل را گردهم آورد از سوی حاکمیت مورد پشتیبانی قرار گیرد.
سلطانی گفت: در غیراینصورت اگر قرار باشد هر تولیدکننده‌ای که از راه می‌رسد با 10 نفر پرسنل به‌جای توجه به کیفیت تولیدات و بهره‌وری، چشم به حمایت دولتی داشته باشد راه‌ به‌جایی نخواهیم برد.
وی افزود: وقتی حمایت بی‌قید و شرط از تولید در دستور کار مسئولان قرار می‌گیرد، حلقه مفقوده‌ای با عنوان فدا شدن کیفیت و قیمت پدید می‌آید و برای این‌که همه این موارد در یک سبد مدیریت شود، نیاز به اهمیت دادن به پیشران‌های تولید احساس می‌شود تا مزیت‌های نسبی کشور را محقق و عملیاتی کنند.
خالق «هلدینگ زر» با بیان این‌که تولید در همه دنیا ادبیات خودش را دارد و تولید یعنی حرکت تیمی بدون مرز تأکید کرد: اگر فردی بدون دانستن ادبیات تولید وارد این بخش شد هم به خودش آسیب می‌زند و هم منابع ملی را از بین می‌برد.
وی یادآور شد: مجموعه‌های تولیدی که قائم به فرد باشد، چراغش روزی خاموش می‌شود، اما مجموعه‌های تیمی همیشه پابرجا خواهند بود و مالکیت را به نسل بعدی به‌راحتی منتقل می‌کنند.
سلطانی تأکید کرد: ما نباید با سلیقه خودمان برند بسازیم، بلکه باید با توجه به ساختارهای تیمی، ساختارهای حقوقی، مالی و نرم‌افزاری متناسب با ادبیات تولید فعالیت کنیم تا برندمان ماندگار شود.

تولید نیازمند پشتیبانی است، نه «پول‌پاشی»
تولید نیازمند پشتیبانی است، نه «پول‌پاشی»منبع

4 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها