قیمت محصولات لبنی تابع نرخ شیرخام است

صنایع غذایی: سخنگوی انجمن صنایع لبنی گفت: برآوردها حاکی از آن است که با ثبات قیمت شیرخام، نرخ محصولات لبنی تا پایان سال تغییری ندارد.

سیدمحمدرضا بنی طبا، سخنگوی انجمن صنایع لبنی گفت: افزایش سرانه مصرف لبنیات در کاهش هزینه‌های درمان تاثیر بسزایی دارد که براین اساس توزیع شیرمدارس یکی از راهکارهای اصلی ارتقای مصرف محسوب می شود.
به گفته او، توزیع شیر مدارس و اصلاح سیاست‌های حمایتی در بخش یارانه از مهم‌ترین راهکار‌های ارتقای سرانه مصرف است. اکنون یارانه محصولات لبنی متعلق به تمامی اقشار است، درحالیکه با واقعی شدن قیمت ها، مابه التفاوت باید به مصرف کننده و دهک‌های محروم در قالب کالابرگ اختصاص یابد تا سرانه مصرف مجدد به ۱۰۰ کیلو دهه ۸۰ بازگردد.
بنی طبا ادامه داد: امسال قیمت شیر خام از ۱۲ هزار تومان به ۱۵ هزار تومان افزایش یافت که این نرخ برای دامدار صرفه اقتصادی ندارد چراکه تمامی هزینه های حمل و نقل افزایش معناداری داشته است.
سخنگوی انجمن صنایع لبنی گفت: قیمت محصولات لبنی از پایان اردیبهشت سال قبل بعد از جراحی اقتصادی تا پایان اردیبهشت امسال تغییری نداشته است و پیش بینی می شود که با ثبات نرخ شیرخام، قیمت لبنیات تا پایان سال افزایشی نخواهد داشت. /

 
 

صنایع غذایی / اقتصاد سبز آنلاین / اقتصادسبز / اقتصاد سبز / صنایع غذایی / صنعت غذا / کشاورزی / پایگاه خبری صنعت غذا

قیمت محصولات لبنی تابع نرخ شیرخام است
قیمت محصولات لبنی تابع نرخ شیرخام استمنبع

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها