افزایش قیمت بستنی و شوک مشتری در آرژانتین

صنایع غذایی: در حالی که آرژانتین با تورم مقابله می‌کند، قیمت بستنی در یک ماه دو برابر شده است.

انتخابات مقدماتی اخیر در آرژانتین منجر به کاهش شدید ارزش پزو شده و به طور تصاعدی هزینه‌های کالاها و خدمات را افزایش داده است.
چالش آرژانتین برای جلوگیری از تورم که در حال حاضر ۱۱۳ درصد است، سریعتر صعود می‌کند. فهرست‌های قیمت نشان‌دهنده افزایش متوسط ۱۸ درصدی بین ۲۶ جولای تا ۱۵ اگوست است. بستنی‌ها و دسرها بیشترین جهش را داشتند، اگرچه بین محصولات مختلف تفاوت وجود داشت. تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که تورم در آستانه انتخابات عمومی ۲۲ اکتبر افزایش بیشتری پیدا کند.
صاحبان فروشگاه در بوینس آیرس، پایتخت آرژانتین با دریافت لیست قیمت جدید این هفته که شامل تنقلات، چاشنی‌ها، نوشابه‌ها و بستنی‌ها بود، شوکه شدند زیرا قیمت برخی از آنها از اواخر جولای ۶۰ درصد افزایش یافته است.
این بررسی نشان می‌دهد که تورم در ماه اگوست افزایش می‌یابد زیرا آرژانتین در تلاش است تا از تورم فوق‌العاده‌ای که در اواخر دهه ۱۹۸۰ متحمل شد، اجتناب کند. لیست قیمت دریچه‌ای به نحوه انتقال این شوک‌های بازار به صاحبان مشاغل کوچک و در نهایت مشتریان ارائه می‌دهد.
بر اساس گزارش رویترز، افزایش قیمت‌ها نسبت به سال‌های گذشته بسیار تندتر و حداقل ۱۰ درصد در ماه است اما برخی از محصولات افزایش بسیار بیشتری را دارند. برخی افزایش قیمت‌ها را به تدریج اجرا می‌کنند تا مشتریان را نترسانند و برخی دیگر تصمیم می‌گیرند به نفع حفظ مشتریان وفادار، ضرر برخی از محصولات را بپذیرند. / ایسنا

 

افزایش قیمت بستنی و شوک مشتری در آرژانتین
افزایش قیمت بستنی و شوک مشتری در آرژانتینمنبع

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها