علت کاهش کیفیت نان برخی نانوایی‌ها چیست؟

صنایع غذایی: رئیس بخش تحقیقات غلات گفت: علی رغم افزایش کیفیت گندم تولیدی طی ۲ دهه اخیر، استفاده از آرد بدون سبوس موجب کاهش کیفیت نان نانوایی‌ها می‌شود.

توحید نجفی، رئیس بخش تحقیقات غلات موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر سازمان تحقیقات کشاورزی، از افزایش کیفیت گندم تولیدی طی ۲ دهه اخیر خبر داد و گفت: با وجود آنکه میزان پروتئین و گلوتن دو شاخصه مهم کیفیت گندم است، هم اکنون میزان گلوتن گندم تولید داخل نیز ۲۵ و ۳۰ درصد است.
او افزود: بخش تحقیقات غلات موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر، پای ثابت تامین امنیت غذایی در کشور است، زیرا هسته اولیه بذر گندم و جو در این بخش تولید می‌شود.پ
نجفی ادامه داد: سالانه حداقل ۳۰۰ هزار تن بذر گندم و جو که در کشور تولید می‌شود، منشا اولیه‌اش در بخش تحقیقات غلات در کرج و مراکز تحقیقاتی در استان‌ها است که زیر نظر ما فعالیت می‌کنند.
رئیس بخش تحقیقات غلات موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر، تولید و معرفی هسته‌های اولیه بذر گندم، جو و تریتیکاله را از مهمترین وظایف بخش تحقیقات غلات از زیربخش‌های موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر اعلام کرد و گفت: اگر هسته اولیه بذر گندم و جو در این بخش به مشکل بخورد، سالانه باید به ارزش ۲۰۰ میلیون دلار بذر وارد کشور شود.
او اصلاح ارقام گندم و جو را از دیگر وظایف بخش تحقیقات غلات دانست و افزود: یکی از مهمترین وظایف ما تولید و معرفی ارقام گندم و جو متحمل به کم‌آبی به کشاورزان است. همچنین ما به دنبال بهره‌وری آب از طریق معرفی ارقام متحمل به کم‌آبی هستیم.
این مقام مسئول گفت: این بخش تحقیقات، کیفیت ارقام را بررسی می‌کند به طوری که ما هزاران ژنوتیپ، ژرم پلاسم و مخزن ژنی ارقام را بررسی و از میان آنها یکی، دو تا رقم که دارای کیفیت و ارزش غذایی بالایی هستند را معرفی می‌کنیم.
رئیس بخش تحقیقات غلات این موسسه درباره کیفیت آرد گندم نانوایی‌ها نیز گفت: استفاده از آرد بدون سبوس موجب کاهش کیفیت نان نانوایی‌ها می‌شود. / باشگاه خبرنگاران جوان

علت کاهش کیفیت نان برخی نانوایی‌ها چیست؟
علت کاهش کیفیت نان برخی نانوایی‌ها چیست؟منبع

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها