توزیع شیر مدارس راه‌حلی مناسب برای ارتقای سرانه مصرف لبنیات

صنایع غذایی: رئیس انجمن صنفی گاوداران گفت: توزیع شیر مدارس در ارتقای سرانه مصرف لبنیات، کاهش هزینه‌های درمان و رونق صنعت دامپروری تاثیر بسزایی دارد که امیدواریم امسال اجرایی شود.

سید احمد مقدسی، رئیس انجمن صنفی گاوداران گفت: هم اکنون در تامین کنجاله سویا با نرخ مصوب مشکلاتی وجود دارد و به رغم آنکه نرخ مصوب هرکیلو کنجاله ۲۷۰۰ تومان افزایش یافته است، اما در سامانه بازارگاه نیست‌.
به گفته او، در حال حاضر هرکیلو شیرخام با نرخ مصوب ۱۵ هزار تومان ستاد تنظیم بازار درب دامداری خریداری می شود که افزایش ۲ برابری کنجاله سویا در بازار آزاد نسبت به نرخ مصوب بر قیمت تمام شده تولید اثر می‌گذارد.
مقدسی ادامه داد: برآوردها حاکی از آن است که تولید شیرخام تا پایان سال با تامین کنجاله سویا به ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزارتن برسد.
رئیس انجمن صنفی گاوداران با بیان اینکه پتانسیل تولید ۱۵ میلیون تن شیرخام در کشور وجود دارد، گفت: توزیع شیرمدارس علاوه بر ارتقای سرانه مصرف محصولات لبنی در سلامت جامعه و کاهش هزینه‌های درمان تاثیر بسزایی دارد.
او با بیان اینکه توزیع شیرمدارس در رونق صنعت دامپروری تاثیر بسزایی دارد، گفت: امسال با تامین بودجه توزیع شیرمدارس، صنعت دامپروری آمادگی افزایش تولید و تامین شیرمورد نیاز را دارد. / باشگاه خبرنگاران جوان

توزیع شیر مدارس راه‌حلی مناسب برای ارتقای سرانه مصرف لبنیات
توزیع شیر مدارس راه‌حلی مناسب برای ارتقای سرانه مصرف لبنیاتمنبع

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها