12 نوع سوسیس آلمانی، از درخشان تا شگفت انگیز

صنایع غذایی: سوسیس آلمانی، خوشمزه و منبع غرور ملی است. در واقع، بسیاری از دستور‌العمل‌های مورد علاقه از مناطق خاص و اسرار؛ محافظت شده در نظر گرفته شده است. در ادامه 12 نوع از شایع‌ترین سوسیس آلمانی‌ها اجازه می‌دهیم.

1

براتورست
Naki Kouyioumtzis / Getty Images
Bratwurst و Rostbratwurst سوسیس ساخته شده از گوشت گاو ریز شده است و معمولاً به‌صورت کبابی و با خردل شیرین آلمان و یک قطعه نان یا رول سخت سرو می‌شود. این سوسیس بزرگ و معمولاً کبابی مصرف می‌شود.

2

Nürnberger Rostbratwurst
Nürnberger Rostbratwurst – اینها سوسیس‌های کوچکتر (به اندازه انگشتان دست و پا) با طعم میجورام و منبع ملی عالی (برای ایالت Franconia) است. به‌صورت کبابی، با کلم و سیب‌زمینی با یک طرف کرم هویج سرو می‌شود.

3

سوسیس خون – Blutwurst
Blutwurst و یا سوسیس خون با خوک خمیری یا خون گاو ساخته شده و حاوی پرکننده‌هایی مانند گوشت، چربی، نان یا بلغور و جو دوسر است.

4

Frankfurter – Bockwurst
Bockwurst در فرانکفورت تولید شده و از گوشت گوساله یا گوشت گاو ساخته شده است. با نمک، فلفل و پاپریکا طعم‌دار می‌شود. آب پز شده با خردل خورده می‌شود. به‌صورت یک‌ هات داگ منحنی به‌نظر می‌رسد.

5

Bregenwurst
Foodcollection / Getty Images
Bregenwurst از مغز خوک یا گاو ساخته شده است. اغلب آن را با کلم می‌خورند.

6


Knackwurst
Esmelme / Getty Images
Knackwurst سوسیس کوچک و سرخ شده است که اغلب با گوشت گاو و طعم سیر تولید می‌شود و سپس به‌طور سنتی با سالاد کلم و کلم بروکلی سرو می‌شود.

7


لاندوزر
Landjäger نوعی سوسیس خشک شده از گوشت گاو، گوشت خوک و ادویه‌جات و ترشی‌جات است. در هوا خشک شده و شبیه سالامی کوچک است. این نوع سوسیس نیازی به نگهداری در یخچال ندارد و می‌توان آن را سرد یا داغ میل کرد.

8


Leberwurst
Artizone / flickr توسط CC 2.0
Leberwurst یا Liverwurst معمولاً از گوشت خوک یا از کبد خوک ساخته شده و با طعم‌های مختلف تولید می‌شود.

9


Leberkäse
Westend61 / Getty Images
Leberkäse (به معنای واقعی کلمه «پنیر کبد») یک نوع سوسیس از بایرن است که شامل پنیر یا کبد نیست. این شبیه به یک گوشت گوزن صورتی با گوشت گاو و پیاز بسیار مرغوب است.

10


Teeurst
Teewurst آلمان
Teeurst یک سوسیس خشک و یا خشک (مانند سالامی و Landjägerwurst) ساخته شده از گوشت خوک، گوشت گاو است.

11


Gelbwurst
Gelbwurst به معنی سوسیس زرد است و نام خود را از گلدان زعفرانی رنگی که برای ساخت آن استفاده می‌شود، می‌گیرد. Gelbwurst با لیمو، موز ، زنجبیل و هل نارنجی خرد شده سرو می‌شود.

12


Weisswurst
Weiβwurst ( سوسیس سفید ) یک سوسیس سنتی است که در جنوب آلمان و با گوشت گوساله و گوشت گاو تولید می‌شود. طعم‌دار با جعفری، پیاز، لیمو و هل است. این سوسیس پخته شده و بدون پوست پوشیده شده است. از آنجایی که به طور سنتی حاوی مواد نگهدارنده نیست، معمولاً قبل از ظهر با خردل شیرین و سبزیجات نرم مصرف می‌شود.

12 نوع سوسیس آلمانی، از درخشان تا شگفت انگیز
12 نوع سوسیس آلمانی، از درخشان تا شگفت انگیزمنبع

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها