توسعه کشت دانه‌های روغنی با حمایت از کشاورزان امکان‌پذیر است

صنایع غذایی: دبیر انجمن روغن نباتی گفت: با حمایت‌ دولت از کشاورزان، کشت دانه‌های روغنی وسعت می یابد؛ هرچند بدلیل شرایط اقلیمی خودکفایی ۱۰۰ درصدی مقدور نیست.

امیرهوشنگ بیرشک، دبیر انجمن صنفی صنایع روغن نباتی ایران گفت: بعد از جنگ روسیه و اوکراین با ثبات و بعد هم با کاهش قیمت روبرو شدیم که با توجه به پیشنهادهایی که شد انجمن روغن نباتی با برگزاری جلساتی تصمیم گرفت از ۱۰ تا ۱۵ درصد در قیمت مصرف کننده کاهش داشته باشد.
او افزود: روغن‌ها با قیمت جدید در فروشگاه‌های زنجیره ایی و فروشگاه‌های خرده فروشی در دسترس مردم است و با توافقاتی که با فروشگاه‌های زنجیره‌ایی شد روغن‌ها با تخفیف ۱۰ تا ۱۵ درصد ارائه شود و روغن‌های جدید با قیمت‌های جدید به فروش برسد.
بیرشک با بیان اینکه روغن نباتی از ترکیب روغن کلزا، روغن آفتاب گردان، روغن سویا و روغن پالم است، گفت: با توجه به وضعیت آب و اقلیم کشور تا ۴۰ درصد در این محصول به خودکفایی رسیدیم.
دبیر انجمن صنفی روغن نباتی گفت: سال‌های گذشته تا ۹۳ درصد به واردات وابسته بودیم که امسال با برنامه‌های وزارت جهاد به ضریب ۸۵ درصد رسیدیم و امید داریم با حمایت‌های دولت از کشاورزان، کشت دانه‌های روغنی وسعت بیشتری یابد؛ هرچند با توجه به شرایط اقلیمی موجود خودکفایی ۱۰۰ درصدی مقدور نیست. / باشگاه خبرنگاران جوان

توسعه کشت دانه‌های روغنی با حمایت از کشاورزان امکان‌پذیر است
توسعه کشت دانه‌های روغنی با حمایت از کشاورزان امکان‌پذیر استمنبع

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها