طرح توزیع شیر مدارس در برنامه هفتم گنجانده شد

صنایع غذایی: سخنگوی انجمن صنایع لبنی گفت: شیر مدارس در برنامه‌ هفتم گنجانده شده و آن‌طور که به نظر می‌رسد بودجه‌ای نیز برای این طرح تخصیص داده شده است.

سیدمحمد رضا بنی‌طبا، سخنگوی انجمن صنایع لبنی گفت: امسال تعدادی از کارخانه ها همانند سال‌های گذشته بر مبنای توانشان تعدادی از مدارس مناطق محروم را تحت پوشش توزیع شیر مدارس قرار می دهند.
به گفته او، توزیع شیر مدارس که در برنامه هفتم حذف شده بود، خوشبختانه پس از بررسی در برنامه‌ هفتم گنجانده شده و آن‌طور که به نظر می‌رسد بودجه‌ای نیز برای این طرح تخصیص داده شده که سال اول اجرای آن ۱۴۰۳ است.
بنی طبا ادامه داد: در برنامه هفتم توزیع شیر مدارس در بودجه به طور سالانه آورده می شود که براین اساس دولت مکلف به توزیع شیرمدارس بین دانش آموزان پایه ابتدایی است.
سخنگوی انجمن صنایع لبنی افزود: بر اساس برآوردها، صنایع لبنی سالیانه باید حدود ۷ هزار میلیارد تومان مالیات بر ارزش افزوده پرداخت کنند. بدین منظور به مسئولان پیشنهاد داده ایم که از این محل امکان توزیع رایگان شیرمدارس در مدارس مناطق محروم وجود دارد.
او گفت: با توزیع ۷۰ نوبت استاندارد توزیع شیرمدارس در بین دانش آموزان ۷ درصد کلسیم مورد نیاز تامین می‌شود، گرچه رقم قابل توجهی نیست، اما اصل مسئله احیای شیرمدارس است که در فرهنگ سازی و ارتقای سرانه مصرف تاثیر بسزایی دارد. / باشگاه خبرنگاران جوان

طرح توزیع شیر مدارس در برنامه هفتم گنجانده شد
طرح توزیع شیر مدارس در برنامه هفتم گنجانده شدمنبع

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها