افزایش قیمت برخی مواد‌غذایی در انگلیس

صنایع غذایی: تورم مواد غذایی بریتانیا به پایین‌ترین سطح از جولای ۲۰۲۲ کاهش یافته اما قیمت برخی از محصولات همچنان در حال افزایش است. برخی از موادغذایی مانند تخم مرغ، فرآورده‌های قندی و محصولات سیب‌زمینی منجمد سریع‌ترین رشد را دارند.

داده‌های صنعت نشان داد که تورم خواربارفروشی‌های بریتانیا به پایین‌ترین نرخ ۱۵ ماهه خود در ماه اکتبر کاهش یافته است که تسکین بیشتری را برای خریدارانی که از قیمت‌های بالا آسیب دیده‌اند و برای دولتی که وعده اصلی اقتصادی آن کاهش تورم است، فراهم می‌کند.
کارشناسان اظهار کردند که تورم سالانه خواربارفروشی‌ها در چهار هفته منتهی به اول اکتبر ۱۱ درصد بوده است که از ۱۲.۲ درصد در گزارش سپتامبر خود کاهش یافته است.
قیمت برخی از مواد غذایی اصلی برای اولین بار از سال گذشته، اکنون در حال کاهش است و این به کاهش نرخ تورم بیشتر کمک می‌کند. تمامی سوپرمارکت‌های بزرگ کشور در ماه‌های اخیر قیمت محصولات ضروری را کاهش داده‌اند.
طبق گزارش رویترز، نظرسنجی‌های جداگانه‌ای نشان داد که مصرف‌کنندگان در ماه گذشته بسیاری از هزینه‌های غیرضروری خود را متوقف کردند زیرا افزایش قیمت سوخت آسیب‌های گسترده‌تر ناشی از هزینه‌های بالای زندگی را تشدید کرد. / ایسنا

 

افزایش قیمت برخی مواد‌غذایی در انگلیس
افزایش قیمت برخی مواد‌غذایی در انگلیسمنبع

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها