تخصیص ارز به واردات مواد اولیه شیرخشک نوزاد/ ظرفیت تولید ۱۱۷ میلیون قوطی را داریم

صنایع غذایی: رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد ضمن اشاره به اینکه ظرفیت این را داریم که در سال ۱۱۷ میلیون قوطی شیرخشک تولید کنیم، گفت: از هفته گذشته ارز برای واردات مواد اولیه شیرخشک نوزاد تخصیص داده شده است.

هانی تحویل‌زاده، رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد، با بیان اینکه از هفته گذشته تخصیص ارز برای واردات مواد اولیه آغاز شده است، گفت: جزئیات این تخصیص بعدا اطلاع‌رسانی خواهد شد.
وی ادامه داد: از اول سال تاکنون به شرکت‌های تولیدکننده شیر خشک نوزاد ارزدهی مناسبی نشد و همین امر منجر به کاهش ذخایر تولید این شرکت‌ها شد و چون عرضه و تقاضا متناسب نبود در بازار کمبود به وجود آمد.
رئیس انجمن شیرخشک نوزاد اضافه کرد: ظرفیت این را داریم که در سال ۱۱۷ میلیون قوطی شیرخشک تولید کنیم، اما متاسفانه از ظرفیت و توان تولیدی داخل به طور کامل استفاده نمی‌شود. یعنی سازمان غذاو دارو به ذخایر شرکت‌ها و افزایش تولید این ذخایر توجهی نمی‌کند.
وی با اشاره به اینکه توان تولید ما در داخل کشور بالا است و در خاورمیانه اول هستیم، گفت: حتی از بسیاری از کشورهای اروپایی نیز توان تولیدی بالاتری داریم.
تحویل زاده در پایان گفت: اخیرا واردات شیرخشک از ترکیه انجام می‌شود که این نوع شیرخشک در کشور ترکیه هم مورد استقبال قرار نگرفته است. همچنین واردات مواد اولیه نیز داریم. / ایسنا

 

تخصیص ارز به واردات مواد اولیه شیرخشک نوزاد/ ظرفیت تولید ۱۱۷ میلیون قوطی را داریم
تخصیص ارز به واردات مواد اولیه شیرخشک نوزاد/ ظرفیت تولید ۱۱۷ میلیون قوطی را داریممنبع

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها