درآمد پپسی بیشتر است یا کوکاکولا؟

صنایع غذایی: کوکاکولا و پپسی در حوزه کسب درآمد با یکدیگر رقابت جدی دارند‌.بلومبرگ در گزارشی درآمد این دو شرکت را مقایسه کرده است.

کوکاکولا و پپسی در حوزه کسب درآمد با یکدیگر رقابت جدی دارند‌.
بلومبرگ نوشت: کوکاکولا پیش از این اعلام کرده بود که انتظار رشد درآمد ارگانیک ۸ تا ۹ درصدی را برای کل سال دارد و رشد سود را از ۲.۴۸ دلار آمریکا به ازای هر سهم در سال ۲۰۲۲ بین ۵ درصد به ۶ درصد تعدیل کرده است. تحلیلگران انتظار داشتند ۲.۶۴ دلار آمریکا برای هر سهم و رشد درآمد ارگانیک حدود ۹.۹ درصد باشد.
کوکاکولا چشم‌انداز کل سال خود را افزایش داد و به عملکرد قوی علیرغم افزایش قیمت و فشار‌های دیگر بر هزینه مصرف‌کننده اشاره کرد.
این شرکت انتظار رشد درآمد ارگانیک تمام سال ۲۰۲۳ را بین ۱۰ تا ۱۱ درصد و رشد سود تعدیل‌شده ۷ تا ۸ درصدی با تمایل مداوم مصرف‌کنندگان به پرداخت مداوم قیمت‌های بالاتر برای نوشیدنی‌ها را دارد.
کوکاکولا پیش از این اعلام کرده بود که انتظار رشد درآمد ارگانیک ۸ تا ۹ درصدی را برای کل سال دارد و رشد سود را از ۲.۴۸ دلار آمریکا به ازای هر سهم در سال ۲۰۲۲ بین ۵ درصد به ۶ درصد تعدیل کرده است. تحلیلگران انتظار داشتند ۲.۶۴ دلار آمریکا برای هر سهم و رشد درآمد ارگانیک حدود ۹.۹ درصد باشد.
در آمریکای شمالی که قیمت‌ها در سه ماهه ۵ درصد افزایش یافت، حجم معاملات ثابت بود. این شرکت در ماه جولای اعلام کرد که انتظار دارد حجم تولید در نیمه دوم سال افزایش یابد. کوکاکولا همچنین گزارش داد که در سه ماهه سوم سود تعدیل شده‌ای را نشان می‌دهد که بیش از انتظارات بود، زیرا مصرف‌کنندگان به خرید نوشابه‌ها و نوشیدنی‌های دیگر خود ادامه دادند.
بر اساس گزارش بلومبرگ، پپسی، رقیب اصلی کوکاکولا، در اوایل این ماه، کاهش ۲.۵ درصدی حجم را برای سه ماهه سوم گزارش کرد که شامل کاهش ۶ درصدی در تجارت نوشیدنی خود در آمریکای شمالی است. با این حال، پپسی پیش‌بینی رشد سود هر سهم با ارز ثابت سال ۲۰۲۳ را از ۱۲ درصد به ۱۳ درصد افزایش داد و هدف رشد درآمد ارگانیک خود را ۱۰ درصد برای سال حفظ کرد. / دیده‌بان ایران

درآمد پپسی بیشتر است یا کوکاکولا؟
درآمد پپسی بیشتر است یا کوکاکولا؟منبع

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها