بیش از ۲۸۱ هزار تن محصولات لبنی صادر شد

صنایع غذایی: سخنگوی انجمن صنایع لبنی گفت: بنابر آمار در ۶ ماهه نخست سال، ۲۸۱ هزار و ۴۵۰ تن محصولات لبنی صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۷.۳ درصد رشد داشته است.

سیدمحمدرضا بنی طبا، سخنگوی انجمن صنایع لبنی گفت: با توجه به روند مساعد تولید محصولات لبنی نه تنها کمبودی در تامین نیاز‌های داخل نداریم، بلکه مازاد تولید به بازار‌های هدف صادر می‌شود.
به گفته او، بنابر آمار در ۶ ماهه نخست سال ۲۸۱ هزار و ۴۵۰ تن محصولات لبنی با ارزش ۳۲۷ میلیون و ۳۷۰ هزار دلار صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۷.۳ درصد رشد داشته است.
بنی طبا ادامه داد: برآورد‌ها حاکی از آن است که صادرات محصولات لبنی تا پایان سال به ۷۰۰ تا ۷۵۰ میلیون دلار برسد که عمده صادرات به کشور‌های پاکستان، عراق، افغانستان، آذربایجان، گرجستان و روسیه انجام می‌شود.
سخنگوی انجمن صنایع لبنی با بیان اینکه قیمت محصولات لبنی از اواخر خرداد تغییری نداشته است، افزود: با ثبات قیمت شیرخام تا پایان سال، نرخ محصولات لبنی تا پایان سال هیچ گونه تغییری نداشته است.
او سرانه مصرف کنونی لبنیات را ۷۰ کیلو اعلام کرد و گفت: سرانه مصرف لبنیات در دنیا ۱۶۰ تا ۱۷۰ کیلوست که براین اساس نسبت به متوسط دنیا بیش از ۲ برابر عقب هستیم.
بنی طبا با اشاره به راهکار‌های ارتقای سرانه مصرف لبنیات گفت: فرهنگ سازی و آگاه سازی مردم نسبت به مصرف شیر، احیای شیرمدارس در بین ۱۵ میلیون دانش آموز و توزیع حداقل ۷۰ نوبت و توزیع کالابرگ در بین دهک‌های محروم از جمله راهکار‌های اساسی محسوب می‌شود. اکنون طرح توزیع شیرمدارس برای ۸ میلیون دانش آموز در ۳۵ نوبت اجرا شده است. / باشگاه خبرنگاران جوان

بیش از ۲۸۱ هزار تن محصولات لبنی صادر شد
بیش از ۲۸۱ هزار تن محصولات لبنی صادر شدمنبع

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها