پتانسیل صادرات ماهانه ۲۲ هزار تن شیرخشک وجود دارد

صنایع غذایی: رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک صنعتی گفت: با توجه به افزایش تولید، امکان صادرات ماهانه ۲۲ تا ۲۴ هزار تن شیرخشک در ۶ ماهه دوم سال وجود دارد.

سیاوش سلیمی، رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک صنعتی گفت: بنابر آمار، تولید شیرخام در فصل سرما نسبت به ۶ ماهه نخست سال ۲۰ تا ۲۵ درصد افزایش یافته است که به رغم آنکه شیرخام خرید تضمینی دارد و دولت باید با خرید این‌ محصول از کاهش تولید جلوگیری کند، اما این بار به دوش کارخانجات شیرخشک افتاده است.
به گفته او، با توجه به افزایش حجم تولید شیرخشک و دپو در کارخانه ها، دولت با اصلاح نرخ پایه گمرکی و رفع موانع صادرات همچون تعهدات ارزی باید از زیان کارخانه های شیرخشک جلوگیری کند، در غیر این صورت تولیدکنندگان دوام ادامه تولید را ندارند.
سلیمی با بیان اینکه بالا بودن نرخ پایه گمرکی سد بزرگی بر سر راه صادرات است، افزود: با توجه به آنکه وزارت جهاد متولی صنعت است، نامه نگاری های متعددی برای اصلاح نرخ انجام شده است چراکه اکنون صادرات شیرخشک به ۴ کشور منطقه که به صورت ریالی از ما خرید می کنند، در حال انجام است. لذا رفع تعهد ارزی برای صادرکنندگانی که ریال دریافت می کنند، منجر به کاهش رقابت می شود.
رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک صنعتی گفت: بنابر آمار در ۶ ماهه دوم سال به طور متوسط ۲۲ تا ۲۴ هزار تن شیرخشک باید صادر شود تا کارخانه های شیرخشک با دپوی محصول روبرو نشوند. / باشگاه خبرنگاران جوان

پتانسیل صادرات ماهانه ۲۲ هزار تن شیرخشک وجود دارد
پتانسیل صادرات ماهانه ۲۲ هزار تن شیرخشک وجود داردمنبع

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها