مشتری قهوه هندی زیاد شد

صنایع غذایی: صادرات قهوه هند به لطف افزایش قیمت جهانی افزایش می‌یابد.

مقامات صنعتی به رویترز اظهار کردند که صادرات قهوه هند احتمالاً تا ۱۰ درصد در سال ۲۰۲۴ افزایش می‌یابد زیرا افزایش قیمت‌های جهانی خریداران اروپایی را وادار به پرداخت حق بیمه برای افزایش خرید از این کشور می‌کند. این کشور آسیای جنوبی که به عنوان تولید کننده چای معروف است، هشتمین تولیدکننده بزرگ قهوه در جهان است که عمدتاً از دانه‌های روبوستا برای تهیه قهوه فوری استفاده می‌کند. همچنین برخی از گونه‌های گران قیمت عربیکا را تولید می‌کند.
رامش راجه، رئیس انجمن صادرکنندگان قهوه هند، با پیش‌بینی افزایش صادرات در سال جاری تا ۱۰ درصد گفت: تقاضا برای قهوه هند، به‌ویژه دانه‌های روبوستا، به دلیل قیمت‌های ثابت جهانی ناشی از مشکلات تولید زیاد است.
قهوه روبوستا نزدیک به بالاترین حد خود در حداقل ۱۵ سال گذشته معامله می‌شود زیرا انتظار می‌رود ویتنام، بزرگترین تولید کننده جهان، در سال ۲۰۲۳ تا ۲۰۲۴ کمتر از فصل قبل تولید کند. هند سه چهارم تولید خود را عمدتاً به ایتالیا، آلمان و بلژیک صادر می‌کند. قهوه هندی معمولاً با توجه به شرایط تهیه آن، نسبت به معیار جهانی برتری دارد زیرا در سایه، دست چین شده و در آفتاب خشک می‌شود.
طبق گزارش رویترز، یک فروشنده اظهار کرد که صادرات قهوه در سال ۲۰۲۴ می‌تواند از ۲۷۱ هزار و ۴۲۰ تن در سال گذشته به ۲۹۸ هزار تن افزایش یابد. / ایسنا

 

مشتری قهوه هندی زیاد شد
مشتری قهوه هندی زیاد شدمنبع

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها