مصرف ماهانه ۲۱۰ هزار تن شکر در نیمه دوم سال

صنایع غذایی: دبیر اسبق انجمن تصفیه کنندگان شکر گفت: بنابر آمار در نیمه دوم سال، ماهانه ۱۸۰ تا ۲۱۰ هزار تن شکر وارد می‌شود.

غلامحسین بهمنی، دبیر اسبق انجمن تصفیه کنندگان شکر گفت: هم اکنون قیمت جهانی هر تن شکر ۶۹۰ تا ۶۱۰ دلار بوده، در حالیکه سقف ارزی دولت برای شکر ۵۶۰ دلار است که همین امر منجر به توقف واردات شده است.
او قیمت کنونی هر کیلو شکر تولید داخل درب کارخانه را ۲۵ هزار و ۵۰۰ تومان و برای مصرف کننده ۳۴ هزار تومان اعلام کرد‌ و افزود: برآوردها حاکی از آن است که قیمت شکر تا پایان سال نوسانی نداشته باشد.
بهمنی ادامه داد: سال گذشته مجموع تولید شکر حاصل از چغندرقند و نیشکر یک میلیون و ۴۴۰ هزار تن بود و امسال هم پیش بینی می شود که تولید به یک میلیون و ۴۰۰ تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن برسد‌.
دبیرانجمن اسبق تصفیه کنندگان شکر درباره آخرین وضعیت واردات افزود: بنابر آمار سال گذشته یک میلیون و ۲۵۰ هزار تن شکر وارد شد و از ابتدای سال تاکنون ۴۴۰ هزار تن شکر وارد شده است.
او مصرف سالانه شکر را ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تن اعلام کرد و گفت: بنابر آمار در ۶ ماهه اول سال روزانه ۷ تا ۸ هزار تن و در ۶ ماهه دوم سال روزانه ۶ تا ۷ هزار تن شکر مصرف می شود. سقف ارزی واردات شکر هرچه سریع تر باید اصلاح شود چراکه استمرار این روند منجر به بحران بازار شکر می شود. / باشگاه خبرنگاران جوان

مصرف ماهانه ۲۱۰ هزار تن شکر در نیمه دوم سال
مصرف ماهانه ۲۱۰ هزار تن شکر در نیمه دوم سالمنبع

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها