مصرف ماهانه ۵ میلیون قوطی شیرخشک در کشور

صنایع غذایی: رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد گفت: بنابر آمار ماهانه ۵ میلیون قوطی شیرخشک نوزاد در کشور مصرف می‌شود و مشکلی در تولید نداریم.

هانی تحویل‌زاده، رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد، گفت: سازمان غذا و دارو به سبب نگرانی کمبود شیرخشک در ماه های آتی، جلوی صادرات ورود موقت را گرفته است، اما از آنجا که مشتری مواد اولیه را به ما می دهد و هیچ ارزی از بانک مرکزی برای آن نگرفتیم، به عبارتی تصرف مال غیر می‌کند.
به گفته او، بنابر آمار ماهانه ۵ میلیون قوطی شیرخشک در کشور مصرف می شود که هم اکنون این میزان تولید می شود.
تحویل زاده ادامه داد: برآوردها حاکی از آن است که تا یک الی ۲ ماه آینده مشکلی در تامین شیرخشک نداریم، اما با استمرار روند تخصیص ارز قطعا دچار مشکل خواهیم شد. لذا از بانک مرکزی تقاضا داریم که وجه تخصیص ارز را همان ابتدا از نگیرد و بصورت قسطی یا با ۷ ماه تاخیر دریافت کند چراکه با حذف ارز ترجیحی به یکباره نقدینگی ۷ برابر افزایش پیدا کرده است.
رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد با بیان اینکه قیمت جهانی شیرخشک ۲.۵ برابر نرخ شیرخشک تولیدی ماست، گفت: هم اکنون قیمت آزاد هر قوطی شیرخشک در کشور ما ۱۴۰ هزارتومان و در بازارهای جهانی ۳.۵ تا ۵‌‌.۵ دلار است که این اختلاف منجر به قاچاق شیرخشک به آن سوی مرزها می شود. / باشگاه خبرنگاران جوان

مصرف ماهانه ۵ میلیون قوطی شیرخشک در کشور
مصرف ماهانه ۵ میلیون قوطی شیرخشک در کشورمنبع

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها